Kurier Plus zaprasza w piątek 13 października 2017, godz. 19:00 na prezentację nowej książki Anny i Janusza Skowronów pt. „Z trzynastego piętra. Szkice nowojorskie”. Spotkanie będzie połączone z wystawą fotografii i pokazem krótkich filmów. Po spotkaniu poczęstunek i lampka wina. Wstęp wolny.

Kurier Plus
145 Java St.
Greenpoint, NY

„Czasu nie da się zatrzymać, ale warto uchwycić ulotne chwile, które chcemy, by pozostały w pamięci. Zaskakujące, że możemy zbudować z nich całkiem bogatą historię. A przecież to zaledwie część naszego życia. Nie zawsze wszystko wygląda najlepiej z bliska. Czasami potrzebny jest dystans. Urokiem świata zachwycamy się przecież najczęściej z góry.” – A.J.Skowronowie

 

SZCZĘŚLIWA TRZYNASTKA

Szkice nowojorskie Anny i Janusza Skowronów, objęte wspólnym tytułem „Z trzynastego piętra”, to rzecz znakomita pod wieloma względami. Przede wszystkim jest kontynuacją podjętego kilka lat wcześniej postanowienia, by podzielić się z czytelnikami swoimi przeżyciami, doświadczeniami  i wiedzą zdobytą podczas licznych podróży, ale też bardzo osobistym widzeniem ludzi, świata i rzeczy. Pomysł ten zaowocował po raz pierwszy w roku 2014, kiedy ukazała się książka „Podróż z biletem szczęścia”. Już wtedy, po jej lekturze, wiadomym się stało, że Anna i Janusz Skowronowie mają jeszcze wiele do powiedzenia i nic w tym dziwnego, wszak oboje to ludzie twórczy, kreatywni, można rzec- pasjonaci sztuki, podróży i życia. W „Szkicach nowojorskich”- podobnie jak w debiutanckiej książce- mamy do czynienia z dwugłosowością. Anna i Janusz Skowronowie snują swoją opowieść osobno, na co wskazuje sama kompozycja utworu, ale jednocześnie razem, bo łączy ich taka sama filozofia życia i miłość, bo razem „podróżują” z biletem szczęścia. Autorzy „Szkiców nowojorskich” dają nam nie tylko możliwość udziału w swoich podróżach, ale też dowodzą, jak ważne są w życiu optymizm i uśmiech. I jest to niekwestionowana wartość dodana tej publikacji. Znajdziemy w niej mnóstwo różnorodnych tematów-  od bardzo osobistych spraw, po oficjalne wydarzenia. Autorzy wprowadzają nas do swego życia, mocno zakorzenionego w dwóch krajach- Polsce i Ameryce, dając liczne dowody na to, że wszędzie można odnaleźć szczęście, jeśli nie zabraknie nam optymizmu, wiary w sens podjętych działań i… miłości. Lektura „Szkiców nowojorskich” jest wspaniałym antidotum na wszelkie zwątpienie, dodaje otuchy, inspiruje. Zachęca do własnej podróży. Jest też quasi przewodnikiem po Nowym Jorku i po zakątkach świata, jakie odwiedzili Anna i Janusz Skowronowie. Sugestywność, dynamikę i rzeczowość szkiców wzbogacają głębokie refleksje i kilka wierszy Anny, które dopełniają wartość tej książki.

Krystyna Zajko-Minkiewicz

Poprzedni artykułPrzemoc wśród rówieśników – obserwujmy uważnie
Następny artykułRozwiązanie konkursu fotograficznego dla dzieci na III Polonijnym Dniu Dwujęzyczności w Holandii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj