zbigniew-nowosadzki-lampedusa-acrylic-paper-2016

 

Od 29 października do 25 listopada 2016 można oglądać wystawę malarstwa Zbigniewa Nowosadzkiego i Janusza Skowrona pt.: “From Lands and Water”. W sobotę, 5 listopada w godzinach od 10 do 12 – tej odbędzie się uroczyste otwarcie z muzyczną oprawą Antoniego Niwelta. Kuratorzy ekspozycji: Halina Wojtowicz i Janusz Skowron.

„Wybierając prace na tę wystawę, mieliśmy na uwadze zarówno pejzaż, jego budowę, jak i spojrzenie z lądu (ziemi) na wodę- nieogarniony żywioł, ale również patrzenie z wody na upragnioną wyspę, na raj…”

 

Adres: CITIBANK,
836 Manhattan Ave.
Brooklyn, New York

 

zbigniew-nowosadzki-copyZbigniew Nowosadzki ukończył zamojskie Liceum Plastyczne. Studiował sztukę na UMCS w Lublinie (dyplom z malarstwa, 1983). W latach 1987–1992 prowadził autorską galerię sztuki współczesnej „Żar” w Warszawie. W latach 1997–2004 sprawował kierownictwo artystyczne nad galerią „Otwarte Koło” w Wilanowie. Brał udział w ponad 150 wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Jest członkiem grupy „Via Varsovia” oraz nowojorskiej Grupy Emocjonalistów. Mieszka i tworzy w Warszawie.

 

janusz-skowron-copyJanusz Skowron studiował sztukę na UMCS w Lublinie (dyplom z grafiki, 1983). Brał udział w ponad dwustu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą (m.in. Polska, USA, Francja, Niemcy, Dania,Ukraina, Węgry, Chiny, Korea Południowa). Wielokrotny organizator wystaw i promotor sztuki polskiej w Stanach Zjednoczonych, artysta Grupy Emocjonalistów. Uprawia malarstwo, grafikę, rysunek i fotografię. Od 27 lat mieszka na nowojorskim Queensie.

 

 

 

Poprzedni artykułRadio WNVR 1030 AM & 1300 AM w Chicago o Polonijnym Dniu Dwujęzycności
Następny artykułPchła Szachrajka w Nowym Jorku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj