Małgorzata Berwid niezmiennie od 32 lat wykonuje zawód animatora kultury. Zajmuje się tworzeniem programów w redakcji dziecięcej TVP1. Twórczyni uwielbianego przez dzieci programu Moliki Książkowe,
w którym w nowatorski sposób zachęca
do czytania książek. Współtworzyła program Ciuchcia, którego bohaterowie Kulfon i żaba Monika, zjeździli z nią całą Europę, wszędzie podkreślają, iż „Polacy nie gęsi i swój język mają”.

Na szeroką skalę szerzy ideę czytelnictwa. Uhonorowana przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom statuetką Fundacji za ogromny wkład w rozwój kampanii społecznej propagującej czytanie. Bierze udział w tysiącach spotkań z dziećmi, na których czyta książki, a także przekazuje im najważniejsze wartości liczące się w ich młodym życiu. Laureatka Orderu Uśmiechu. Prywatnie mówi się o niej, że ma serce na dłoni i duszę zwróconą do dzieci.

W rozmowie z Danutą Świątek pani Małgosia mówi o wartościach płynących z ich czytania, sposobach jak zachęcać dzieci, szczególnie te wychowujące się poza granicami Polski,
do sięgania po książki oraz swoich przyszłych planach związanych z dziećmi i szerzeniem kultury czytania.

[gplayer href=”https://dobraszkolanowyjork.com/berwid.mp3.mp3″][/gplayer]

Pani Małgosia podczas spotkania z dziećmi promującego nową książkę Malwiny Prus - Zielińskiej "Królowa Muniów"

Poprzedni artykuł„China-Free”
Następny artykuł„Najlepsze szkoły średnie w Ameryce”