3

 

Styczeń, mimo iż jest miesiącem mroźnym, zawiera w sobie dwa bardzo ciepłe dni. Ich ciepło nie zależy od intensywności promieni słonecznych, ani od temperatury, lecz od serdeczności uscisków wnuków składających życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka.

W niedzielę, 24 stycznia, dzieci z polskiej katechezy przy parafii Św. Jana Pawła II w Perth Amboy postanowiły  wspólnie uczcić wszystkich dziadków krótkim montażem słowno – muzycznym. Za scenariusz oraz całkształt odpowiedzialne były katechetki . W przedstawieniu wzięły udział dzieci z klasy trzeciej i szóstej. Mimo, iż pogoda wydawała się mało sprzyjająca, bowiem w przeddzień zaplanowanego świętowania była bardzo silna zamieć śnieżna, która uniemożliwiła niektórym aktorom przybycie na czas, godna podziwu determinacja organizatorów nie pozwoliła ulec przed siłami natury.

 

1

 

Uroczystość rozpoczęła wspólna  Eucharystia celebrowana przez o.proboszcza Waldemara, którą uświetniła oprawa muzyczna scholi parafialnej działającej pod kierownictwem o. Łukasza. Przed Modlitwą  Pańską, o. Waldemar zaprosił wszystkich obecnych dziadków do zebrania sie wokół ołtarza na wspólnym odmówieniu słów „Ojcze nasz”.

W miejscu ogłoszeń parafialnych przewidziany był czas na występ dzieci. Były to słowa prostych wierszyków dla dziadków, lecz mówionych z kochających serc dzieci. Słuchając ich na twarzach wielu ludzi malowało się głębokie wzruszenie. Na koniec mali artyści rozdali wszystkim starszym uczestnikom przygotowane wcześniej laurki oraz kwiaty z bibuły. Ponadto, każda babcia i dziadek otrzymał prawdziwą różę jako symbol miłości. Po skończonej Eucharystii „swój czas” mieli rodzice uczniów z polskiej katechezy. Przygotowali oni dla wszystkich przepyszne ciasta, aby dłużej jeszcze pobyć wspólnie w tej ciepłej atmosferze, jaka się wytworzyła w tym szczególnym dniu.

 

2

 

Był to piękny czas wyrażenia wdzięczności tym, którzy dali życie naszym rodzicom, ale także bogata lekcja dla dzieci o szacunku należnym starszym osobom. W czasach, gdy wartość człowieka wielu chce mierzyć tylko jego produktywnością, lub atrakcyjnością, warto przypominać ludziom, że miarą człowieczeństwa jest pięknie przeżyte życie, oparte na Bogu i Jego Przykazaniach.

 

s. Magdalena

www.johnpaulsecond.com

http://johnpaulsecond.com/pl/00419,galeria,00351

Poprzedni artykułMieszanie języków to nie pomieszanie z poplątaniem
Następny artykułPod gwiazdami na dworcu Grand Central i “gen raka”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj