BackToSchoolJitters_0Od 7 grudnia 2015 do 15 stycznia 2016 roku trwa okres składania aplikacji o przyjęcie dziecka do klasy zerowej kindergarten w szkołach podstawowych stanu Nowy Jork.

Przypominamy, że dzieci można rejestrować online na stronie

www.nyc.gov/schools/kindergarten

telefonicznie pod numerem:

718-935-2400 lub osobiście w:

Enrollment Center,
29 Fort Green Place,
Brooklyn New York

Podczas aplikowania przez internet, obok zaznaczenia szkoły do której chcemy posłać swoje dziecko, możemy zaznaczyć dodatkowo 2 placówki, które bierzemy pod uwagę, w przypadku gdy dziecko nie zostanie przyjęte do preferowanej przez nas szkoły. Placówki można wybierać również poza naszym dystryktem, i bardzo często dzieci są do nich przyjmowane, w przypadku wolnych miejsc.

Warto przypomnieć, że od września 2015 roku w Nowym Jorku, w szkole podstawowej PS 34 na Greenpoincie działa pierwszy dwujęzyczny polsko – angielski program dual, w którym uczniowie realizują obowiązujący program nauczania w obu językach, polskim i angielskim, według modelu 50/50, czyli otrzymują od prowadzących nauczycieli połowę instrukcji w jednym języku, połowę w drugim.

Dwujęzyczne nauczanie niesie dla dzieci mnóstwo korzyści. Dzięki niemu, dziecko w łagodny, bezstresowy sposób przechodzi stopniowo z języka ojczystego na język angielski. Dwujęzyczna edukacja w zdrowy sposób propaguje zarówno poznawanie kultury, tradycji i języka ojczystego dziecka, jak i kraju, w którym przyszło mu mieszkać. Nauczanie dwujęzyczne nie tylko koncetruje się na rzeczach związanych z drugim językiem, ale przekazuje również dzieciom różne wartości kulturowe, pokazuje szerszy wachlarz informacji związanych z dwoma różnymi krajami, daje dziecku większe możliwości wyboru, kilkukrotnie zwiększamy szanse dziecka na czerpanie wartości z dwóch kultur.

Rodzice zainteresowani zarejestrowaniem swojego dziecka do klasy dwujęzycznej  w PS 34 na Greenpoincie, proszeni są o kontakt z Deise Kowalski tel. 718 389 5842, Dkowalski@schools.nyc.gov

 

DPS

 

Poprzedni artykułZ gżegżółką w Szczebrzeszynie
Następny artykułBabcia Bożenka: „Cieszę się, że jesteś”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj