SOLI„25 lat wolności” to seria 7 wykładów w ramach projektu „Greenpoint. Przemiany”, prezentujących zmiany, jakie zaszły w Polsce podczas ostatniego ćwierćwiecza, ze szczególnym naciskiem położonym na ich odzwierciedlenie w sferze kultury narodowej. Zajęcia obejmą prezentację wybranego zagadnienia, analizę problematyki oraz dyskusję z uczestnikami. Planowany cykl wykładów ma za zadanie przybliżyć odbiorcom „zdobycze” ostatnich 25 lat, odwołując się do aspektów: historii, prawa, gospodarki, socjologii, a zwłaszcza kultury – ukazując zmieniające się polskie realia w jej soczewce. Będzie też okazją do zapoznania się z możliwościami obcowania z polską kulturą podczas pobytu na emigracji, a także warunkami czekającymi emigrantów po powrocie do Polski. Program podzielony będzie na 4 bloki tematyczne: „Prawo”, „Gospodarka”, „Kultura” i „Powrót z emigracji”.

 

Terminy: 8, 13, 15, 20, 22, 27, 29 października 2015, godzina 18.00

Prowadzenie w języku polskim (możliwość tłumaczenia na angielski). Działanie realizowane jest w ramach projektu „Greenpoint.Przemiany” Fundacji Culture Shock. Udział bezpłatny.

Prowadzenie: Piotr Grabowski – absolwent prawa (Uniwersytet Warszawski), marketingu kultury (Uniwersytet Warszawski), design management (Instytut Wzornictwa Przemysłowego). Przedsiębiorca, społecznik, aktywista miejski. W latach 2006 – 2011 pracował w firmie inwestycyjnej. Współtwórca marki Hedoco (2011 r.), będącej pierwszą w Europie środkowo-wschodniej, która produkuje i sprzedaje wyłącznie open design, gdzie odbiorca – całkowicie legalnie – może stać się jednocześnie projektantem, producentem i nabywcą.

 

MSZ_logoProjekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą.”

 

Poprzedni artykułWebinar dla polonijnych nauczycieli: Uczeń aktywny i zaangażowany na lekcjach języka polskiego
Następny artykułArtystyczny Dzień Dwujęzyczności w Wallington, NJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj