W sobotę 20 maja 2017 roku o. Waldemar Łątkowski proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy w NJ świętował  20-lecie swojego kapłaństwa. Ojciec Waldemar znany jest wielu polskim rodzinom ze stanów New Jersey, Nowy Jork czy Connecticut z organizowanych co roku „Wakacji z Panem Bogiem”. To on 10 lat temu zainicjował letnie wyjazdy dzieci i młodzieży polonijnej, a nawet całych rodzin, na tygodniowe letnie obozy w pięknych zakątkach stanów Nowy Jork i Pensylwania. Tego dnia świętowano więc w Perth Amboy podwójnie: 20 lat kapłaństwa o Waldemara oraz 10 lat „Wakacji z Panem Bogiem”.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta koncelebrowana, której przewodniczył Jubilat, odprawiona w czterech językach, ze względu na wielokulturowość parafii. Kościół wypełniony był parafianami i gośćmi, którzy wspólnie z Jubilatem modlili się i dziękowali za 20 lat jego posługi kapłańskiej. Wśród gości znaleźli się parafianie z Perth Amboy, burmistrz miasta Perth Amboy – Wilda Diaz, Klub Seniorów przy parafii św. Jana Pawła II, Zjednoczenie Polaków w Ameryce, Franciszkański Zakon Świeckich, Siostry Służebniczki Starowiejskie z Perth Amboy, Kadeci Pułaskiego, Rycerze Maryi, Koło Przyjaciół Radia Maryja z Perth Amboy, Koło Różańcowe, Przedstawiciele Centrali Polskich Szkół Dokształcających na Wschodnim Wybrzeżu, służba liturgiczna ołtarza, kolektorzy, ministranci, schola pod dyrekcją ojca Łukasza Drożaka, katecheci i nauczyciele oraz uczestnicy ,,Wakacji z Panem Bogiem” wraz z całymi  rodzinami.

Po mszy uroczystości przeniosły się do sali parafialnej, gdzie zebrało się ponad 350 osób! Na gości czekał na udekorowanych stołach smaczny ciepły obiad oraz domowe wypieki. Rozmowom, które trwały aż do późnych godzin nocnych towarzyszyła muzyczna oprawa przygotowana  przez DJ. Jacka.

W przygotowanie całego wydarzenia byli zaangażowani parafianie, nauczyciele, katecheci i młodzież, którym przewodziła Katarzyna Pawka, dyrektorka Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Lakewood NJ, która od 10 lat wspólnie z ojcem Waldemarem organizuje popularne ,,Wakacje z Panem Bogiem”. Jak napisała w swoich wspomnieniach, każdy z uczestników zostawił jakiś ślad w jej sercu i na przestrzeni tych dziesięciu lat pamięta każdego uczestnika z imienia!

Z okazji jubileuszy powstała książka pamiątkowa, w której zebrano mnóstwo wspomnień z 15 wyjazdów do 6 ośrodków w NY i PA.

Gratulujemy sukcesu zarówno o Waldemarowi jak i Jego współpracownikom – ojcu Łukaszowi  Drożakowi i pani Kasi Pawce. Życzymy kolejnych jubileuszy i pięknych spotkań!

Małgorzata Skrodzki

Zdjęcia: Archiwum parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy NJ

Poprzedni artykułNie zrażam się, kiedy robię błędy
Następny artykułStage One – sztuka wystąpień publicznych 1:0