Polonijny Dzień Dwujęzyczności co prawda za nami, jednak my nadal świętujemy! A to dlatego, że w tym roku mija 10 lat naszych działań na polu polonijnych projektów promujących polski język, tradycje i kulturę poza granicami Polski oraz 10 lat istnienia naszego portalu, którego informacje przyczyniły się już nawet do kilku doktoratów!

Pierwsza refleksja, która przychodzi nam do głowy, że to właśnie dzięki naszemu zaangażowaniu w świecie dwóch języków, zetknęliśmy się z bardzo wielu inspirującymi osobami w USA i na świecie. Dobry cel przyciąga dobrych ludzi. Mamy za sobą tysiące godzin spędzonych na rozmowach z nauczycielami, rodzicami, uczniami i ekspertami od dwujęzyczności.

Wiemy jak bardzo zmienia się  myślenie ludzi w 21. wieku i jak obecnie zasadą dobrej edukacji człowieka staje się dwujęzyczność i wielojęzyczność. Dziękujemy wszystkim, których spotkaliśmy na naszej drodze przez ostatnich 10 lat, za otwieranie serc i umysłów przed nami, byśmy mogli pisać i inspirować innych ludzi.

Zaczynaliśmy w małym zespole, który obecnie rozrósł się i tworzymy grupę ludzi z pasją do wszystkiego o czym piszemy.

Wierzymy, że dwujęzyczni są rzeczywiście podwójnie fantastyczni!

Z tej okazji od naszych czytelniczek otrzymaliśmy specjalne życzenia!

Bardzo Dziękujemy!

Ewa Wiśniewska, dyrektor Polskiej Szkoły XXI wieku, Nowy Jork

Lidia Zabrocka, dyrektor Polskiej Szkoły w Soignies w Belgii.

Agata Zhang, USA

Poprzedni artykułPrywatne i wyjątkowe Muzeum Literatury im. Władysława Reymonta w Bielsku-Białej
Następny artykułBabcia Bożenka: Idąc po śladach