21 kwietnia odbył się koncert rodzeństwa Ani i Piotra Filochowskich, utalentowanych, młodych skrzypków w Fundacji Kościuszkowskiej.

Piękna muzyka m. in. H. Wieniawskiego i J. Brahmsa została połączona z równie pięknym celem.
Dochód z koncertu był przeznaczony dla Aid for Orphans Relief Foundation, organizacji charytatywnej, która istnieje od 2 lat i pomaga osieroconym dzieciom w Polsce.

„Jestem bardzo zadowolona z koncertu Ani i Piotra” – mówi doktor Małgorzata Chustecka, założycielka fundacji i jej prezydent. – „Przyszło dużo gości, co wcale nie znaczy, że jeszcze nie mogło być ich więcej. Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy częściej organizować podobne koncerty”.

Fundacja wysyła leki do Polski i Ghany. W czasie jej krótkiej działalności udało się wysłać paczki z lekami
o wartości ponad 116 tys. dolarów.

Piotr Filochowski jest również zadowolony.

„To był ważny koncert dla mnie i Ani, bo chcemy pomagać innym” – mówi młody artysta. „Daję różne koncerty charytatywne w szkołach publicznych w New Jersey, gdzie uczniowie pochodzą z bardzo biednych rodzin i po raz pierwszy słyszą skrzypka, który dla nich gra”. Piotr właśnie wrócił z Chin, gdzie również zagrał charytatywnie.

Wszystkich zainteresowanych nawiązaniem kontaktu z fundacją Aid for Orphans Relief Foundation zapraszamy na portal www.aidorphansrelief.org.

Potrzebni są wolontariusze i finansowe wsparcie.

Danuta Świątek
Zdjęcia: Andrzej Cierkosz

Poprzedni artykuł„Jak świętujemy Dzień Ziemi”
Następny artykułBabcia Bożenka: „Perła Mazur” oczekuje gości.