Nasz portal gościł na IV Festiwalu Tygodnika PLUS w Tappan. Park German Masonic jest dogodnie położony na granicy dwóch stanów: Nowy Jork i New Jersey, co zapewne również przyczyniło się, że na festiwal zjechały tłumy Polaków.

Mieliśmy więc okazję, by spotkać naszych czytelników. A tym, którzy o nas jeszcze nie słyszeli, opowiedzieć o naszej działalności i wręczyć dodatek MIĘDZY NAMI.

Przy naszym stoisku gościliśmy wiele dzieci, które chętnie rysowały.

Losowały też pytania na temat Polski.

– Kto napisał wiersz ‘Lokomotywa’? – zastanawiała się nad odpowiedzią 5-letnia Nicole.
– Tuwim – podpowiadała jej mama.

Brawo! Liczy się wspólny wysiłek. Różowy misiek powędrował w nagrodę dla Nicole.

Rodzice mieli liczne pytania do nas.

– Gdzie w okolicy jest polska szkoła, bo moje dziecko od września zacznie naukę w zerówce? – chciała dowiedzieć się mama, która mieszka w New Jersey, niedaleko Tappan.

– Czy rysownik Szczepan Sadurski też przyjechał na festiwal? – dopytywali się podziwiający jego prace, które towarzyszyły naszemu stoisku.

– Czy mogę zabrać pięć zakładek do książek dla moich wnuków – prosiła babcia z Brooklynu.

Właśnie kolorowa zakładka do książki z polskimi słowami dotyczącymi podróży jest naszym najnowszym prezentem dla dzieci. Zaprojektowała ją specjalnie na festiwal Natalia Paś.

Danuta Świątek z zakładką zaprojektowaną przez Natalię Paś

Wokół nas tyle działo się, że ledwo nadążaliśmy rejestrować wydarzenia. Grał m. in. zespół Simone Band, śpiewał Stanisław Bąk, tańczyli mali górale i ich rodzice.

Dzieci szalaly na scenie śpiewając piosenki i na karuzeli. Dorośli objadali się pierogami, naleśnikami, bigosem i innymi polskimi specjałami. Sprzyjała pogoda i nikomu nie chcialo się wracać do domu.

Do zobaczenia za rok na kolejnym festiwalu Tygodnika PLUS.

Danuta Świątek
Fot. Marta Kustek

[flagallery gid=20 name=”Gallery”]

Poprzedni artykułChicago 2012: Obrazki z XII Zjazdu Nauczycieli.
Następny artykułŁobuziaki – pierwszy oficjalny teledysk już online.