Kiedy jest dobra pora na ślub albo odnowę przysięgi małżeńskiej? Podobno Walentynki. Niektórzy nawet decydują się na ślub grupowy. Dlaczego celebrować we dwoje, jeśli można w towarzystwie kilkudziesięciu innych par?

W Atlantic City, 14 lutego o godz. 2 po południu w Convention & Visitors Authority będzie grupowa uroczystość.
„Mamy zarejestrowanych 70 par” – mówi Karen Martin, manager d/s mediów. – „Uroczystość odbędzie się już po raz piąty z kolei. Atlantic City uchodzi za miasto romantyczne, gdzie chętnie przyjeżdżają pary, by wziąć ślub albo w ramach podróży poślubnej. Stąd też pomysł ślubu w grupie. W pierwszym roku było 40 par i z każdym rokiem coraz więcej osób chce celebrować u nas. Pomysł dla tych, którzy nie mają za dużo środków finansowych, by urządzić wesele” – dodaje.

Każdy, kto wcześniej dopełni obowiązku otrzymania licencji małżeńskiej w lokalnym urzędzie New Jersey, może mieć ślub w grupie. Nie ma dodatkowych opłat za ceremonię, której mistrzem jest Jean Muchanic, dyrektor wykonawczy Absecon Lighthouse.
„Każdą parę i każdego gościa częstujemy kawałkiem tortu i lampką szampana” – mówi Karen Martin – „Lokalne firmy, wspierając pomysł ślubu w grupie, sponsorują loterię z certyfikatami na kolację dla dwojga w restauracji i kosze ze słodyczami. Można też wygrać mini wakacje” – zapowiada moja rozmówczyni, która jest z pochodzenia Polką (potrafi liczyć po polsku).

Ślub w grupie ma swój urok. Patrzę na ostatnią relację video z Atlantic City. Zebrane pary stoją przodem do swoich partnerów w dużej sali. Niektóre panny młode pojawiły się w długich białych sukniach i welonach. Bukiet czerwonych róż w rękach. Inne kobiety zdecydowały się wystąpić w czerwonych sukniach. Panowie mniej lub bardziej eleganccy. Są pocałunki i tańce. Goście.

Jeśli ktoś chce zrezygnować z uczucia wyłączności w celebrowaniu ślubu i potrafi cieszyć się w grupie, to dlaczego nie rozważyć udziału w podobnej uroczystości na następne Walentyki?

Danuta Świątek

Poprzedni artykuł„Super Piotrek”
Następny artykuł„Mój Ty Walentynie!”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj