Danuta Świątek, Marta Kustek, konsul Ewa Łukowicz-Oniszczuk i Zosia Kłopotowska, redaktor naczelna Kurier Plus

1 czerwca, w Dniu Dziecka, rozdaliśmy nagrody za udział w konkursie na „Najlepszą Polonijną Szkołę
w 2011-2012” i konkursie literacko-plastycznym „Rodzina”.

W galerii „Kuriera Plus” licznie pojawili się laureaci i wyróżnieni z rodzinami i przyjaciółmi. Poznaliśmy się osobiście i mogliśmy zadać pytania.

Nasi laureaci głośno dzielili się myślami i spostrzeżeniami na temat szkoły i rodziny.

„Jest mi niezmiernie miło, że to właśnie dzieci wybrały naszą szkołę jako najlepszą, ponieważ zawsze wydawało mi się, że w naszej szkole dużo wymagamy pod względem dydaktycznym i często takie wysokie wymagania nie idą w parze z popularnością u dzieci”. – powiedziała Anna Kubicka, dyrektor szkoły im. Henryka Sienkiewicza na Brooklynie w Nowym Jorku.

Anna Kubicka, dyrektor szkoły im. Henryka Sienkiewicza na Brooklynie.

Pani Katarzyna Michalak z Polskiej Szkoły im. Mikołaja Kopernika w Mahwah, NJ powiedziała:
„Bardzo dziękuje za nagrodę w imieniu naszej całej szkolnej społeczności. Cieszę się z wyróżnienia, i myślę, że nasza szkoła na nie zasłużyła! Widzę to po mojej córce, która z ochotą w każdą sobotę do niej idzie!”

Katarzyna Michalak odbiera nagrodę dla Polskiej Szkoły im. M. Kopernika w Mahwah, NJ

Jola Obrycka, laureatka w Konkursie „Rodzina” pojawiła się z mężem i trójką małych dzieci. Przyznała się, że bardzo chętnie pisze o rodzinie i o tym, co jest ważne dla niej w życiu. Ponieważ jej najmłodszy syn często choruje, pani Jola doskonale potrafi docenić wartość zdrowia, bycia razem i partnerskiego wsparcia.

Jola Obrycka z mężem i synkiem.


20-letnia Claudia Zakrzewski, pojawiła się na imprezie z rodzicami, o których napisała w swojej konkursowej pracy. Jej mama Alicja przypomniała historię opisywaną przez córkę, choć była zdziwiona,
że ta zapamietała ją tak dokładnie z wczesnego dzieciństwa. Jej rodzice byli bardzo poruszeni i dumni
z Claudii.

Danuta Świątek, Marta Kustek i Claudia Zakrzewski z rodzicami.

„Moja rodzina jest bardzo szczęśliwa na plaży i dlatego zrobiłem komiks na ten temat” – powiedział
16-letni Damian Szczepara, który otrzymał pierwsze miejsce (w kategorii od 16 lat i więcej) i pojawił
się z dziadkami na uroczystości. Damian otrzymał też zaproszenie do udziału w międzynarodowej wystawie poświęconej Januszowi Korczakowi, której współorganizatorką jest Teresa Rysztof, artystka
i zasłużona działaczka na rzecz promowania sztuki polskich dzieci i młodzieży w USA.

Damian Szczepara, młody mistrz komiksu, opowiada o swojej rodzinie.

Atrakcją wieczoru był występ 9-letniej Eli Raczkowskiej z Long Island, która zebrała gorące i zasłużone brawa za pięknie wykonane piosenki. Jej rodzice Ania i Tomek Raczkowscy mogą być z niej dumni. Dziewczynka jest obdarzona niezwykłym głosem i pobiera lekcje m. in. u znanej sopranistki Ewy Lewandowskiej.

Ela Raczkowska w trakcie swojego występu.

Do naszych gratulacji przyłączyła się wice-konsul Ewa Łukowicz- Oniszczuk, która pogratulowała wszystkim uczestnikom konkursu.

Jeszcze raz dziękujemy naszym sponsorom: Polish & Slavic Federal Credit Union, sponsorowi wszystkich dotychczasowych konkursów: KMG Auto Body z Clifton, New Jersey, Art-Video i Robertowi Skowrońskiemu, Marzenie Baranowskiej, Monice Eisenbart MePhotography.com, firmie Master Printing
i Zbigniewowi Kamińskiemu, firmie Runoland i Bogusławowi Osiowy, polskiemu SUBWAY na Greenpoincie, Dr. Dariuszowi Nasiekowi z gabinetu Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej oraz The American Institute of Polish Culture Inc. in Miami, Floryda.

Cała uroczystość bardzo zbliżyła nas do naszych czytelników. Jest to dla nas bardzo cenne. Mamy nadzieję, że będziemy mogli częściej się spotykać jeszcze z wielu innych okazji. Wszystkim badzo dziękujemy za przybycie, wsparcie i wiele ciepłych słów o naszym portalu!

[flagallery gid=21 name=”Gallery”]

Redakcja portalu www.DobraPolskaSzkola.com
Zdjęcia: Andrzej Cierkosz

Poprzedni artykułBabcia Bożenka: „U mnie wszystko OK”
Następny artykuł„Czy mieszane małżeństwo to dobry pomysł?”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj