Czas zaplanować wakacje dla dzieci. Obozy są najpopularniejszą formą wypoczynku w USA. Jak wybrać obóz bezpieczny? Najlepiej dokładnie zaplanować i sprawdzic obóz, na jaki wysyłamy dziecko. Szukajmy obozów, które są akredytowane przez the American Camp Association (ACA).

Zgłosiliśmy się do ACA, by organizacja odpowiedziała na nasze pytania.

Danuta Świątek: Ile obozów jest w USA? Ile z nich jest akredytowanych przez ACA?

American Camp Association: Oceniamy, że jest około 12,000 obozów na terenie całego kraju; 7 tysięcy z noclegami i 5 tysięcy, które zapewniają zajęcia w ciągu dnia. 2600 obozów ma naszą akredytację.

Danuta Świątek: Obozy akredytowane mają u rodziców większe uznanie. Dlaczego?

American Camp Association: Akredytacja oznacza, że obóz został sprawdzony pod wieloma względami; od przygotowania instruktorów i zasad przestrzegania czystości do planu na wypadek ewakuowania dzieci i młodzieży. Obóz musi spełnić około 300 standardów, by dostać naszą akredytację.
Współpracujemy z Amerykańską Akademią Pediatrów, Amerykańskim Czerwonym Krzyżem i innymi organizacjami, które mają na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo dzieci.

Danuta Świątek: Czy rodzice zawsze powinni szukać obozów z akredytacją ACA?

American Camp Association: Tak. Akredytacja świadczy, że obóz chce zapewnić jak najlepsze warunki bezpieczeństwa dla jego uczestników. Jeśli obóz nie ma takiej akredytacji, nie bać się zapytać, dlaczego jej nie uzyskał. Zadawać trudne pytania typu: jakie szkolenie mają instruktorzy i jakie są zasady postępowania z dzieckiem, które bardzo tęskni za domem. Jeśli rodzice nie wiedzą o co pytać podczas wyboru obozu, najlepiej zajrzeć na portal: www.CampParents.org

Danuta Świątek: Jak sprawdzić czy obóz ma akredytację ACA?

American Camp Association: Można zadzwonić na numer 1-800-428-CAMP albo sprawdzić to na portalu www.ACAcamps.org

Poprzedni artykuł„Z szafy Bacy Jana W. Gromady…”
Następny artykuł„Wszystkie ŁOBUZIAKI mają coś do powiedzenia” już wkrótce na płytach CD!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj